Grand Slam Of Darts 2014
Phil Taylor heeft op 16 november 2014 voor de tweede keer op rij en de zesde keer in zijn carrière de Grand Slam Of Darts gewonnen. De eerste ronde van het toernooi was in poules. Alle favorieten waaronder Michael van Gerwen en Taylor gingen door. Adrian Lewis werd wel in de poules uitgeschakeld. Taylor versloeg daarna achtereenvolgens Wright, Smith en King om de finale te bereiken. Hij speelde daarin tegen Dave Chisnall, die ook een sterk toernooi speelde. Taylor kwam 5-0 voor, maar het werd uiteindelijk toch nog spannend en hij won met 16-13. Het is zijn 80e titel op een groot toernooi.
Eerste ronde
Eerste groepswedstrijden (tussen haakjes de groep) :
Kim Huybrechts 5-2 Jan Dekker (A)
Scott Waites 2-5 Terry Jenkins (B)
Robert Thornton 2-5 Vincent van der Voort (D)
Alan Norris 5-2 Ronny Huybrechts (B)
Dave Chisnall 5-1 Keegan Brown (C)
Michael van Gerwen 5-4 Darren Webster (A)
Raymond van Barneveld 5-3 Robbie Green (D)
Adrian Lewis 2-5 Rowby-John Rodriguez (C)
Andy Hamilton 2-5 Christian Kist (E)
Stephen Bunting 5-1 Wesley Harms (H)
Mervyn King 5-4 Tony O'Shea (G)
Peter Wright 5-2 Brendan Dolan (F)
Gary Anderson 5-1 Dean Winstanley (H)
Phil Taylor 5-0 Richie George (E)
Simon Whitlock 2-5 Michael Smith (F)
James Wade 5-1 Jamie Caven (G)
Tweede groepswedstrijden:
Scott Waites 4-5 Ronny Huybrechts (B)
Jan Dekker 5-2 Darren Webster (A)
Adrian Lewis 1-5 Keegan Brown (C)
Robert Thornton 2-5 Robbie Green (D)
Alan Norris 5-1 Terry Jenkins (B)
Michael van Gerwen 5-2 Kim Huybrechts (A)
Raymond van Barneveld 5-4 Vincent van der Voort (D)
Dave Chisnall 5-1 Rowby-John Rodriguez (C)
Dean Winstanley 3-5 Wesley Harms (H)
Andy Hamilton 5-2 Richie George (E)
Tony O'Shea 5-3 Jamie Caven (G)
Simon Whitlock 5-3 Brendan Dolan (F)
Peter Wright 4-5 Michael Smith (F)
Phil Taylor 5-1 Christian Kist (E)
Stephen Bunting 5-2 Gary Anderson (H)
James Wade 4-5 Mervyn King (G)
Laatste groepswedstrijden:
Alan Norris 3-5 Scott Waites (B)
Raymond van Barneveld 5-2 Robert Thornton (D)
Adrian Lewis 5-2 Dave Chisnall (C)
Michael van Gerwen 5-0 Jan Dekker (A)
Kim Huybrechts 5-1 Darren Webster (A)
Keegan Brown 5-3 Rowby-John Rodriguez (C)
Vincent van der Voort 4-5 Robbie Green (D)
Terry Jenkins 5-1 Ronny Huybrechts (B)
Michael Smith 5-1 Brendan Dolan (F)
Stephen Bunting 5-2 Dean Winstanley (H)
Mervyn King 5-4 Jamie Caven (G)
Christian Kist 5-1 Richie George (E)
Phil Taylor 5-3 Andy Hamilton (E)
Peter Wright 5-3 Simon Whitlock (F)
James Wade 5-1 Tony O'Shea (G)
Gary Anderson 5-0 Wesley Harms (H)
De eindstanden in de poules (de eerste twee gaan door):
Poule A
# naam punten legsaldo
1 Michael van Gerwen 6 +9
2 Kim Huybrechts 4 +4
3 Jan Dekker 2 -5
4 Darren Webster 0 -8
Poule B
# naam punten legsaldo
1 Alan Norris 4 +5
2 Terry Jenkins 4 +3
3 Scott Waites 2 -2
4 Ronny Huybrechts 2 -6
Poule C
# naam punten legsaldo
1 Dave Cgisnall 4 +5
2 Keegan Brown 4 +2
3 Rowby John Rodriguez 2 -3
4 Adrian Lewis 2 -4
Poule D
# naam punten legsaldo
1 Raymond van Barneveld 6 +6
2 Robbie Green 4 +2
3 Vincent van der Voort 2 +1
4 Robert Thornton 0 -9
Poule E
# naam punten legsaldo
1 Phil taylor 6 +11
2 Christian Kist 4 +3
3 Andy Hamilton 2 -2
4 Richie George 0 -12
Poule F
# naam punten legsaldo
1 Michael Smith 6 +8
2 Peter Wright 4 +4
3 Simon Whitlock 2 -3
4 Brendan Dolan 0 -9
Poule G
# naam punten legsaldo
1 Mervyn King 6 +3
2 James Wade 4 +7
3 Tony O'Shea 2 -3
4 Jamie Caven 0 -7
Poule H
# naam punten legsaldo
1 Stephen Bunting 6 +10
2 Gary Anderson 4 +6
3 Wesley Harms 2 -7
4 Dean Winstanley 0 -9
Tweede Ronde
Alan Norris 5-10 Kim Huybrechts
Dave Chisnall 10-3 Robbie Green
Raymond van Barneveld 7-10 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-4 Terry Jenkins
Michael Smith 10-5 Christian Kist
Mervyn King 10-4 Gary Anderson
Phil Taylor 10-4 Peter Wright
Stephen Bunting 10-8 James Wade
Kwartfinale
Dave Chisnall 16-14 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-16 Kim Huybrechts
Mervyn King 16-9 Stephen Bunting
Phil Taylor 16-3 Michael Smith
Hakve Finale
Kim Huybrechts 15-16 Dave Chisnall
Phil Taylor 16-9 Mervyn King
Finale
Dave Chisnall 13-16 Phil Taylor
Eerste groepswedstrijden (tussen haakjes de groep) :
Kim Huybrechts 5-2 Jan Dekker (A)
Scott Waites 2-5 Terry Jenkins (B)
Robert Thornton 2-5 Vincent van der Voort (D)
Alan Norris 5-2 Ronny Huybrechts (B)
Dave Chisnall 5-1 Keegan Brown (C)
Michael van Gerwen 5-4 Darren Webster (A)
Raymond van Barneveld 5-3 Robbie Green (D)
Adrian Lewis 2-5 Rowby-John Rodriguez (C)
Andy Hamilton 2-5 Christian Kist (E)
Stephen Bunting 5-1 Wesley Harms (H)
Mervyn King 5-4 Tony O'Shea (G)
Peter Wright 5-2 Brendan Dolan (F)
Gary Anderson 5-1 Dean Winstanley (H)
Phil Taylor 5-0 Richie George (E)
Simon Whitlock 2-5 Michael Smith (F)
James Wade 5-1 Jamie Caven (G)
Tweede groepswedstrijden:
Scott Waites 4-5 Ronny Huybrechts (B)
Jan Dekker 5-2 Darren Webster (A)
Adrian Lewis 1-5 Keegan Brown (C)
Robert Thornton 2-5 Robbie Green (D)
Alan Norris 5-1 Terry Jenkins (B)
Michael van Gerwen 5-2 Kim Huybrechts (A)
Raymond van Barneveld 5-4 Vincent van der Voort (D)
Dave Chisnall 5-1 Rowby-John Rodriguez (C)
Dean Winstanley 3-5 Wesley Harms (H)
Andy Hamilton 5-2 Richie George (E)
Tony O'Shea 5-3 Jamie Caven (G)
Simon Whitlock 5-3 Brendan Dolan (F)
Peter Wright 4-5 Michael Smith (F)
Phil Taylor 5-1 Christian Kist (E)
Stephen Bunting 5-2 Gary Anderson (H)
James Wade 4-5 Mervyn King (G)
Laatste groepswedstrijden:
Alan Norris 3-5 Scott Waites (B)
Raymond van Barneveld 5-2 Robert Thornton (D)
Adrian Lewis 5-2 Dave Chisnall (C)
Michael van Gerwen 5-0 Jan Dekker (A)
Kim Huybrechts 5-1 Darren Webster (A)
Keegan Brown 5-3 Rowby-John Rodriguez (C)
Vincent van der Voort 4-5 Robbie Green (D)
Terry Jenkins 5-1 Ronny Huybrechts (B)
Michael Smith 5-1 Brendan Dolan (F)
Stephen Bunting 5-2 Dean Winstanley (H)
Mervyn King 5-4 Jamie Caven (G)
Christian Kist 5-1 Richie George (E)
Phil Taylor 5-3 Andy Hamilton (E)
Peter Wright 5-3 Simon Whitlock (F)
James Wade 5-1 Tony O'Shea (G)
Gary Anderson 5-0 Wesley Harms (H)
De eindstanden in de poules (de eerste twee gaan door):
Poule A
# naam punten legsaldo
1 Michael van Gerwen 6 +9
2 Kim Huybrechts 4 +4
3 Jan Dekker 2 -5
4 Darren Webster 0 -8
Poule B
# naam punten legsaldo
1 Alan Norris 4 +5
2 Terry Jenkins 4 +3
3 Scott Waites 2 -2
4 Ronny Huybrechts 2 -6
Poule C
# naam punten legsaldo
1 Dave Cgisnall 4 +5
2 Keegan Brown 4 +2
3 Rowby John Rodriguez 2 -3
4 Adrian Lewis 2 -4
Poule D
# naam punten legsaldo
1 Raymond van Barneveld 6 +6
2 Robbie Green 4 +2
3 Vincent van der Voort 2 +1
4 Robert Thornton 0 -9
Poule E
# naam punten legsaldo
1 Phil taylor 6 +11
2 Christian Kist 4 +3
3 Andy Hamilton 2 -2
4 Richie George 0 -12
Poule F
# naam punten legsaldo
1 Michael Smith 6 +8
2 Peter Wright 4 +4
3 Simon Whitlock 2 -3
4 Brendan Dolan 0 -9
Poule G
# naam punten legsaldo
1 Mervyn King 6 +3
2 James Wade 4 +7
3 Tony O'Shea 2 -3
4 Jamie Caven 0 -7
Poule H
# naam punten legsaldo
1 Stephen Bunting 6 +10
2 Gary Anderson 4 +6
3 Wesley Harms 2 -7
4 Dean Winstanley 0 -9
Tweede Ronde
Alan Norris 5-10 Kim Huybrechts
Dave Chisnall 10-3 Robbie Green
Raymond van Barneveld 7-10 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-4 Terry Jenkins
Michael Smith 10-5 Christian Kist
Mervyn King 10-4 Gary Anderson
Phil Taylor 10-4 Peter Wright
Stephen Bunting 10-8 James Wade
Kwartfinale
Dave Chisnall 16-14 Keegan Brown
Michael van Gerwen 10-16 Kim Huybrechts
Mervyn King 16-9 Stephen Bunting
Phil Taylor 16-3 Michael Smith
Hakve Finale
Kim Huybrechts 15-16 Dave Chisnall
Phil Taylor 16-9 Mervyn King
Finale
Dave Chisnall 13-16 Phil Taylor